Egy laboratórium kívülről szemlélve mindig egy titokzatos hely. Akciófilmekből, no meg az elmúlt években a covid-járvány kapcsán sokszor láttunk mikroszkóp fölé görnyedő tudósokat, sokszor tetőtől-talpig beöltözve, baktériumok, vírusok, ezernyi fura nevű képződmény, amelyekkel hol több, hol kevesebb sikerrel küzdenek a kutatók.
Az idei évben azt láttuk-olvastuk, hogy magyar tudósok Nobel-díjakat érdemeltek ki éppen sok labormunkát igénylő területeken.
De hogy lehet eljutni egy laboratóriumba, kik dolgozhatnak ott, milyen utat kell valakinek elterveznie, hogy a középiskolai padokból évek múltán ahhoz a bizonyos laboratóriumi mikroszkóphoz vagy épp sokkal bonyolultabb és összetettebb működésű gépekhez érkezzen meg?
Ezekről beszélgetünk dr. Miseta Attila rektorral, a Laboratóriumi Medicina Intézet igazgatójával és dr. Jakab Ferenccel, innovációs rektorhelyettessel, a Nemzeti Virológiai Laboratórium vezetőjével, akik személyes életpályájukról, tapasztalataikról és a laboratóriumok világáról is sok titkot elárulnak a hallgatóságnak.
Aki kérdez: Győrffy Zoltán, Kapcsolati Igazgató
Helyszín: Littke kisszínpad